dodano: 2013-09-20 14:58:09

Jubileusz w gronie Przyjaciół Biblioteki

18 września 2013 r. odbyły się uroczystości Jubileuszowe Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie. 65 lat temu podpisano uchwałę powołującą placówkę, która przez lata zmieniała swoją nazwę, jedynie funkcja, otwartość i życzliwość dla czytelników pozostała niezmienna.
Obchody otworzył Dyrektor Piotr Widz zapraszając Gości do obejrzenia wystawy Kwidzyn`50 znajdującej się przed budynkiem głównym.
Wszystkich zainteresowanych wyglądem ulic i ludzi dawnego Kwidzyna prosimy o przyjście, wystawa będzie jeszcze stała przed gmachem biblioteki.
Uroczystości oficjalne odbyły się w teatrze. W miłej i przyjaznej atmosferze
p. Karolina Aleksandrowicz i p. Piotr Widz odbierali gratulacje i życzenia dla całej załogi biblioteki od władz miasta i powiatu, zaprzyjaźnionych bibliotek, szkół, przedszkoli i stowarzyszeń, od wolontariuszy i przyjaciół. Były kwiaty, prezenty, słowa uznania i wiele wzruszeń.
Miłym wydarzeniem były wspomnienia dyrektorów, którzy pełnili swoje funkcje na przestrzeni działalności placówki. Z różnych względów nie było wszystkich, przybyli p. Krystyna Kopisto, p. Jerzy Kosacz i p. Mieczysław Dzikowski.
Przy takim Jubileuszu nie mogło zabraknąć podziękowań dla bibliotekarzy, którzy wkładają w swoją pracę serce, zaangażowanie, są otwarci i życzliwi dla czytelników, kochają książki. Z rąk dyrektora Piotra Widza kadra odebrała dyplomy i podziękowania. Podziękowanie i uznanie za wieloletnią pracę oraz nagrodę od Burmistrza Kwidzyna p. Andrzeja Krzysztofiaka otrzymała p. Elżbieta Muracka.
Pracownicy Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie bardzo serdecznie podziękowali Przyjaciołom Biblioteki skromnymi upominkami, wyrażając tym samym szacunek dla pracy i czasu, jaki poświęcają wzajemnym kontaktom, propagowaniu kultury i czytelnictwa.
Na zakończenie odbył się koncert zespołu Klub Dobrej Piosenki, którego opiekunem jest p. Mieczysław Dzikowski. Śliczne, młode i utalentowane dziewczyny przepięknie zaśpiewały kilkanaście lirycznych i nastrojowych piosenek. Bardzo dziękujemy!
Zwieńczeniem uroczystości był okazały i dobry tort, a szampan zapowiedzią dobrej zabawy, która przecież należała się przy tak pięknym Jubileuszu.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystości dostępnej na stronie You Tube.