dodano: 2019-07-16 15:20:12

"Z książką na start"

Dzielenie się książkami, opowieściami i rymowankami z dzieckiem od najmłodszych lat to najlepszy sposób na okazanie mu miłości i podarowanie wsparcia na całe życie. KOCHAM, więc CZYTAM. CZYTAM, troszczę się, więc KOCHAM. Projekt "Z książką na start" jest właśnie po to, żeby pomóc i poprowadzić Rodziców w wielkiej przygodzie ich dzieci. Nasza biblioteka kolejny raz przystępuje do akcji :)
Jak to działa?
? Zapraszamy do udziału w projekcie ?Z książką na start? dzieci w wieku do 6 lat i ich rodziców.
? Po odwiedzeniu biblioteki biorącej udział w projekcie, Mały Czytelnik otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Małego Czytelnika oraz książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań - w prezencie na dobry start.
? Każde dziecko w wieku 0-6 lat, które odwiedzi bibliotekę z Paszportem i wypożyczy książkę, będzie miało wbitą pieczątkę. Po uzbieraniu 10 pieczątek Mały Czytelnik otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
? Książki do Pakietu Startowego są przekazywane do bibliotek publicznych przez Fundację Metropolia Dzieci, wspierającą popularyzację postaw proczytelniczych wśród najmłodszych. Dla wielu dzieci są to ich pierwsze własne książki.