dodano: 2019-09-05 09:36:32

Kapliczki Ziemi Sztumskiej

19 września o 17:00 w Sali audytoryjnej KCK, w ramach Klubu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej odbędzie się wykład Stanisława Kuprjaniuka ?Kapliczki Ziemi Sztumskiej. Pan Stanisław jest historykiem, fotografikiem i przewodnikiem regionalnym. Od 2001 roku zajmuje się tworzeniem dokumentacji fotograficznej zapisującej stan zachowania obiektów zabytkowych z terenu Warmii, Mazur, Żuław Wiślanych i Powiśla. Jego dokonania fotograficzne wykorzystywane były w publikacjach naukowych i popularnonaukowych własnych oraz autorów związanych z regionalnymi instytucjami kultury i nauki. Efektem dotychczasowej pasji fotograficznej były również autorskie wystawy. Jest także autorem artykułów naukowych dotyczących małej architektury sakralnej na Warmii.